Ploter z modułem grawerującym

Wieloletnie doświadczenie firmy pozwoliło na stworzenie bardzo uniwersalnego a zarazem prostego komputerowego systemu oznaczeń. Dwie obecnie stosowane metody : wydruk tabliczek na ploterze i na urządzeniach grawerujących, połączono razem w jeden wielofunkcyjny system. Przy pomocy jednego urządzenia połączonego z naszym systemem komputerowym, mamy możliwość oznaczenia na stałe wszelkich kabli, osłon kablowych, listw zaciskowych i urządzeń wielu firm. W ciągu kilku minut z plotera można zrobić w pełni funkcjonalną maszynę grawerską z odsysaniem .

murr_grav3_image003.jpg 283x189 9kBmurr_grav_2image002.jpg 369x246 9kB

 

 

 

 

 

 

 murr_b_image002.jpg 193x234 8kB

  • Drukowanie i grawerowanie przy użyciu jednego urządzenia bazowego
  • Prawie wszystkie rodzaje oznaczeń są obsługiwane przez jedno urządzenie
  • Nie ma potrzeby tracenia czasu czekając na zlecone prace grawerskie
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Jeden profesjonalny program komputerowy

Oznaczenia grawerowane wykonywane na specjalnie do tego celu przystosowanych dwuwarstwowych płytkach Duomatt i Alumatt. Po wygrawerowaniu napisu w warstwie zewnętrznej, uwidoczniony zostaje kolorowy bądź biały napis warstwy wewnętrznej. Płytki Duomatt i Alumatt dostępne są w wielu kolorach i kształtach, z możliwością zamocowania przy pomocy śrub, opasek lub samoprzylepne.

ETYKIETY

W zależności od wyboru urządzenia, wszystkie oznaczenia drukowane są na specjalnie do tego celu przygotowanych etykietkach. Dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju atramentu, wydrukowany napis jest na trwałe zintegrowany z etykietką. Zapewnia to pełną odporność naszych oznaczeń na promieniowane UV. Dzięki tej właściwości nasze napisy zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat.
Wszędzie tam gdzie panują trudniejsze warunki - wysokie temperatury, oleje, smary, słabe kwasy i zasady , oferowane przez nas oznaczniki mogą zostać dodatkowo zabezpieczone przez specjalnie do tego celu przeznaczone koszulki ochronne. Bogata oferta koszulek umożliwia zamocowanie oznaczeń w maszynach i urządzeniach pracujących w najbardziej skrajnych warunkach atmosferycznych.

Oznaczenia listw zaciskowych i urządzeń

image007.jpg 202x162 4kBJednym z odrębnych działów systemu oznaczeń image005.jpg 200x162 3kBfirmy Murrplastik jest wykonywanie etykiet przeznaczonych do listw zaciskowych i wszelkiego rodzaju urządzeń stosowanych w dzisiejszym przemyśle. Szeroka gama dostępnych tabliczek z etykietami umożliwia oznaczenie listw zaciskowych większości dostępnych na rynku wiodących producentów : KLEMSAN; PHOENIX ; WAGO; WEIDMÜLLER; ALLEN-BRADLEY;WOERTZ; WIELAND BECKHOFF; MURRELEKTRONIK; LÜTZE AG; SIEMENS .

Przy pomocy tego samego oprogramowania oznaczyć możemy między innymi urządzenia : ABB; Allen-Bradley;  Bosch; Entrelec; Entrelec-Lateral; Entrelec-TOP GE; Festo; IFM; Lumberg; Lütze AG Klöckner-Möller; Murrelektronik; SIEMENS; WAGO ; TURCK

Oznaczenia przycisków i sygnalizatorów

Dopełnieniem naszego systemu oznaczeń jest możliwość wykonywania oznaczeń przycisków i sygnalizatorów wielu obecnych na rynku producentów : ABB, Allen Bradley, Möller, Siemens, Telemechanique. Oznaczenia drukować możemy na odpowiednich etykietach plastykowych, papierowych bądź grawerowanych.

Ręczny system oznaczeń

Alternatywą komputerowego systemu oznaczeń jest system ręczny "Ademark system". Umieszczone na specjalnej tabliczce pojedyncze litery, cyfry bądź znaki umieszcza się przy pomocy odpowiedniego narzędzia we wszystkich naszych koszulkach ochronnych. Dzięki temu korzystać możemy z bogatej oferty części ochronnej etykiet, zapewniającej trwałe wykonywanie oznaczeń nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.